hits

Slik skal jeg spare tusenvis p mat!

// inneholder reklame

Etter at jeg gikk igjennom alle utgiftene mine i gr (les innlegget jeg skrev HER), har jeg satt opp et nytt budsjett der jeg skal bruke mye mindre penger p mat. Tidligere har jeg brukt helt svimlende summer p mat, og det er jo virkelig helt tullete! Mat er jo noe man bare spiser opp, s det er ikke vits i bruke ekstreme mengder penger p det.

Ja, jeg kommer fortsatt til lage god og sunn mat, som jeg kommer til kose meg med. Nekter leve p nudler liksom. Men jeg skal gjre en del triks som forhpentligvis kommer til spare meg tusenvis hver eneste mned. Jeg vil tro at jeg ikke er den eneste som liker spare penger p mat, s derfor skal jeg dele de nye "reglene" / "triksene" med dere. Del gjerne deres beste pengesparingstips i kommentarfeltet. Elsker hre deres tips! 


 

Topp fra Gina Tricot finner du HER, du finner den i bl HER, og i sort HER.
Buksen min er fra Bik Bok og du finner den HER.  

 

- Handle p Kiwi. Tidligere har vi kun handlet p Meny, og det er virkelig ingen hemmelighet at Meny er mye dyrere enn billigkjeder som Kiwi. Per Fredrik og jeg dro faktisk innom begge butikkene i dag for sammenligne priser p ting vi kjper ofte, og jeg fikk totalt sjokk. Handler man for 1000,- kr p Kiwi, blir det fort 1200,- kr p Meny. Selv om Meny har det beste utvalget, kommer jeg nok til handle mest p kiwi, og Meny iblant, men Per Fredrik fortsetter nok handle p Meny til tross for pris-forskjellene fordi han er s glad i utvalget der. 

- Handle First Price. De fleste produktene til First Price smaker nrmeste helt likt som dyrere merker, og her er det ekstremt mye penger spare. Ofte koster First Price 1/3 eller 1/2 av hva det koster fra andre merker, s her er det ingen tvil at det blir mer First Price fremover.

- Handle sjeldnere. Vi er ofte snn at vi stikker innom butikken nesten hver eneste dag. Da sier det seg selv at man ofte plukker med en del ekstra ting man faktisk ikke trenger. Derfor er det mye smartere handle 1-2 ganger per uke.

- G igjennom kjleskapet. Altfor ofte er det rotete og kaos i kjleskapet, og det er helt umulig se hva vi faktisk har. Det resulterer i at vi kaster mye mat, noe som bare er penger rett ut av vinduet. 

- Vakumpakke ting. Per Fredrik kjpte en vakum-maskin til hjemmebruk i gr, som er genial bruke p for eksempel kjtt. Da holder kjttet seg noen dager lengre, og man unngr kaste mat.

- Tenke meg om to ganger: Altfor ofte kjper jeg inn godteri / snacks og ting jeg generelt ikke faktisk trenger. Det er lov kose seg, men det er ogs smart begrense hvor mye jeg faktisk kjper, som jeg egentlig ikke trenger.



- Bruke "mattilbud" appen. Den viser oversikt over alle tilbud p de forskjellige butikkene, og det er smart flge med nr det er salg p ting man bruker ofte. Da kan man bare kjpe inn en del ekstra, s sparer man penger over tid. 

- Handle i Sverige. Det er s mange ting som er mye billigere i Sverige, og vi kommer nok til dra dit iblant og storhandle en del ting. 

 

Har du noen tips til hvordan man kan spare penger p mat?

 

 Facebook HER - Instagram HER - Snapchat Stinablogg 

22 kommentarer

Se etter gode tilbud i reklameavisene, sammenligne priser p samme vare i butikkene

Fryseboks! Grnnsaker, kjtt osv holder seg i flere uker nr man legger det i fryseboks. Handle 3 for 2 f.eks p kjttdeig, og legg i fryseboks

Jeg bruker kjpe bla. den store pakken med kyllingfilet fra firstprice. den inneholder mange fileter til en billig penge om man tenker pr.porsjon. Det som ikke brukes fryser jeg og bruker senere! :)

Samme med laksefilet ogs!

Som sagt s ligger det mye i tenke "pr.porsjon" enn hva varen faktisk koster ogs! :)

Et eksempel til er at norvegia ost ogs er stor forskjell i kg pris, og den er det ogs mulig rive fryse, for s bruke p pizza dersom det blir for mye fr den blir brukt opp :) Tenk da ogs p kg. pris nr man handler :)

P kiwi har de en snn 50% kurv, vi kjper ting der som kan fryses ned. De har det ogs i andre butikker og er s smart for da blir ikke mar kastet og du kan spare noen kroner p det.

Jeg kutter frukt som begynner bli delagt og legger det i en pose i fryseren og plutselig har jeg masse frukt til smoothie, sparer mye penger p det i stedet for kjpe fryst frukt 😄

Planlegg middag og skriv handleliste 😀 Og frys ned som er resten igjen, f.eks. Tacolefser. Se p den lille prisen(pris per kilo), ikke hovedpris om du skjnner.

Hres ut som noen gode tips. :) Kunne du hatt en what is in my fridge video? Ser den er populr p yotube:D

Du VET at du m bruke et par lapper p komme deg til og fra Sverige? Eller er du dummere enn jeg trodde?

P kiwi har de sann tilbud greier p frukt, passer for deg siden du liker det s godt:)

Jeg skal flytte for meg selv om noen uker, og da blir trikset mitt planlegge spesielt middager hver uke. Jeg skal planlegge det slik at rester av matvarer kan gjenbrukes p middag dagen etter eller senere i uka. Dessuten vre nye p alltid ha med meg matpakke p hgskolen, slik at jeg slipper svi av ekstra kroner i de dyre kantinene/cafene. Og ikke minst handle first price, som du sier. Det er s utrolig mye spare p det! :)

Kan ogs lage flere porsjoner og fryse ned, men obs - fare for at man spiser opp alt om det er super godt hehe 😛 Men vakre deg, kan du anbefale noen gode spisesteder i Sandefjord? Skal dit neste uke for feire bursdagen min☺️☺️

Dette er sikkert ikke d beste "hacke" men d planlegge for hele uken alt du skal handle og ha til middag😥😉 Elsker deg s mye, du er et stort forbilde og jeg hper at du fr hjelp i dette "rdet"🌸💖💗💞

First price er ofte til og med akuratt samme varen :) hvis du ser hvor de er produsert s er det ofte samme sted! Masrud produserer endel av potetgullet dems, prior endel av kyllingen osv.. og jeg tror virkelig ikke noen str og plukker ut hner og bare "dette ser ut som en first price hne, s den dksl legge vre egg" ikke sant, haha :)

Jeg pleier alltid g kikke raskt gjennom kjleskapet hver dag, og hive alt jeg ikke skal spise de frste dagene i frysa, genialt tips jeg fikk av ssteren min som er student :) en halv ost jeg vet jeg ikke kommer til spise de neste dagene, en skinkepakke eller annet kjttplegg, ja alt egentlig! grnnsaker skjrer jeg opp og legger i en pose, da kan de bare taes opp og hives rett i kjelen :) idag frys jeg en halv boks blbr og en brunost :) istedet for at blbrne bli rtne ogm kastes, fryser jeg dem heller s kan jeg bruke dem i smoothies e.l.

Genialt triks!

Til deg som sier at stina er s dum. Du bruker ogs masse penger p bompenger i norge s det har ingenting si. Om du bruker noen penger p komme deg til sverige s fr du uansett mye mer for pengene. Veldig gode tips stina😊

Et tips kan vre spise fr du drar p butikke. Da er du ikke sulten, og da frister ikke like mye. Skrive handleliste og planlegge hva dere skal kjpe er ogs smart! :)

Faktisk s er mye av firstprice maten laget p de samme fabrikkene som dyrere mat. Pga at firstprice har s kjedelige pakninger med lite farger og design, og litt mindre utvalg er ogs en grunn for at de kan selge det billigere 😉 bare fordi det er billigere betyr det ikke at det er drligere

Handle p Coop obs. Kjpe inn 4 oksekjttdeig for 100krz

Sykt billig med 25kr for en kjttdeig. Dette tilbudet gjr jeg titt.

Ellers flger jeg med p mat appen og i tilbudsaviser.

Jeg er ogs glad i se p hva maten koster rundt forbi.

Jeg bor nrmere Sverige enn deg, og med reise s drar jeg dit stort sett aldri, for da blir ikke maten noe billigere enn i Norge, i og med at reisevenner koster. Men om man uansett skal til Sverige ville jeg handlet endel

Ville bare si at sminken din var ekstra fin her! Og du kler gult utrolig godt! Ikke s ofte man ser folk bruke gule klr, og det er virkelig din farge :)

Vi har matbudsjett for hver mned. :)

Skriv en ny kommentar